Najpiękniejsze zakątki Czarnogóry – Nasze Wakacje

Relacja z naszego pobytu w Czarnogórze oraz Jeziorach Plitvickich i Parku narodowym Krka

Boka Kotorska - CzarnogóraNasza wyprawa do Czarnogóry miała miesce już jakiś czas temu, po drodze zahaczając o najpiękniejsze Chorwackie parki narodowe ( Park Narodowy Krka oraz Plitvickie Jeziora). Wakacje w Czarnogórze spędziliśmy w miejscowości Ulcinij. Jest ona położona na południu Czarnogóry i słynie z niezwykle dużych i piaszczystych plaż. Ulcnij charakteryzuje się niesamowitym rozwojem i rozbudową bazy hotelowej. Prywatne kwatery, apartamenty oraz hotele powstają tam w zawrotnym tempie i w ogromnych ilościach. Na tą chwilę nie trudno o noclegi w Czarnogórze lecz z racji wzrastającej popularności tego pięknego zakątka, niezbędna jest właśnie rozbudowa miasta pod względem ilości noclegów. Można przewidzieć, że już za kilka lat Ulcinij będzie przepełniony turystami. W tej chwili miejscowość ta jeszcze nie cieszy się aż tak dużą popularnością jak np. Chorwacka Makarska, jednak liczba hoteli i kwater jakie tam obecnie powstają jest oszałamiająca.

Nie sposób nie dostrzec rozwoju branży turystycznej w tej pięknej Czarnogórskiej miejscowości. Już teraz liczba kwater w których możemy się zatrzymać na te kilka dni urlopu jest duża i miejsca nie zabraknie dla nikogo kto chce tam spędzić urlop. Jeśli komuś doskwierają kamieniste plaże w Chorwacji (Czarnogóra też słynie z kamienistych plaż, a Ulcinij jest jedną z nielicznych miejscowości gdzie możemy spokojnie wylegiwać się na miękkim, ale gorącym piasku) – musi przyjechać właśnie tutaj i skorzystać z kąpieli słonecznych na jednej z piaszczystych plaż np. słynnej Copacabanie albo Miami Beach – ogromna plaża podzielona jest tutaj na kilka mniejszych plaż, gdzie każda z nich posiada swoją nazwę.

Morze w Czarnogórze jest krystalicznie czyste a malownicze zatoczki i wysepki, a także bujna śródziemnomorska roślinność i dźwięk świerszczy tworzą niepowtarzalną atmosferę.
Na pogodę nie ma co narzekać – jeśli już to tylko na ciągłe i prażące słońce, które świeci tam nieprzerwanie. Do tego niesamowicie sympatyczni i gościnni ludzie oraz wspaniałe, zapierające dech w piersiach widoki, przez co wakacje w Czarnogórze należą do tych, które na długo zapamiętamy i z całą pewnością będziemy chcieli jeszcze kiedyś spędzić tam wczasy. Być może miejscem naszego zakwaterowania będzie następnym razem Budva lub inna malowanicza miejscowość Czarnogóry.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć – Czarnogóra zdjęcia

Comments are closed.